גמל הנביא

גמל הנביא - סקיצהגמל הנביא הינו מיצב של גמל שלמה, באורך 8 מ' עשוי מברזל, שיוצב בפסטיבל מידברן 2016. רגליו של הגמל עשוית מוטות ברזל, הגוף והכנפיים רשת ברזל. העיניים וחלקים נוספים מגופו עשויים מגרוטאות. 
גמל הנביא - שם היצירה בא משילוב השמות "סוס הנביא" בערבית ו-"גמל שלמה" בעברית. ייחודיותו ואיפיוניו של החרק, עצמתו וכח השרדותו הם אלו שהיוו השראה למיצב. לא מפתיע ששיטת הלוחמה קונג פו מבוססת על אנטומיית הגוף של הגמל שלמה, מלאכת מחשבת של הטבע הבורא יצורים בעלי סגולות המותירים אותנו פעורי פה ומלמדים אותנו את חשיבותה של הענווה.
זהו חרק מעורר השראה, בעל יציבה איתנה. יחד עם זאת, ניתן לראות בעדו את הנוף ומה שמתחולל סביבו, מקרוב ומרחוק, בזכות עבודת הרשת. התאורה משמשת כחלק בלתי נפרד מהמיצב במהלך הלילה. בנוסף לעוצמה הויזואלית של הפסל, הקהל יהווה חלק פעיל בביצועיו. מנגנון יותקן לצד ליבו, הקהל יוזמן להפעיל אותו ובכך תתאפשר פרישת הכנפיים ותנועה. הסאונד יכלול רחש חרגולים וצרצרים. בנוסף יתקיים שיח עם העבודה הקודמת, לב אישה, זאת באמצעות פס קול המשלב פעימות לב ומוזיקה אלקטרונית. (צילומים: אילנית תורג'מן, שי דיוויס ואחרים)